Przedszkole 289 BIP

Troszkę informacji o nas

Przedszkole nr 289 w Warszawie działa od 1973 roku

Nasze przedszkole to duży,
wolno stojący budynek, otoczony pięknym ogrodem pełnym atrakcji.

W przestronnych, jasnych salach dzieci znajdą u nas świetne
warunki do zabawy i nauki.

Zajęcia odbywają się w pięciu grupach.
W każdej grupie jest 25 dzieci, a opiekę nad nimi sprawują wykwalifikowane nauczycielki.

Dbamy o wszechstronny rozwój naszych podopiecznych. Przedszkole realizuje program pt."Zanim będę uczniem" autorek E.Tokarska, J.Kopała. W naszej pracy korzystamy też z rozmaitych nowatorskich metod edukacyjnych i wychowawczych, jak np. "Metoda dobrego startu" M. Bogdanowicz, "Pedagogika zabawy" KLANZY czy "Dziecięca matematyka" E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Chętni mogą uczestniczyć w dodatkowych lekcjach angielskiego, zajęciach plastycznych, tanecznych, gimnastycznych. Wszystkie przedszkolaki objęte są opieką psychologa i logopedy.

U nas dzieci nigdy się nie nudzą! Organizujemy przedstawienia teatralne, koncerty, a nawet spotkania z weterynarzem, w których uczestniczą różne zwierzęta. Bierzemy udział w najrozmaitszych lokalnych konkursach, turniejach i przeglądach, i odnosimy liczne sukcesy. Współpracujemy ze Szkołą Podstawową nr 26. Tam nasze dzieci mogą uczestniczyć w lekcjach starszych kolegów, poznają funkcjonowanie szkoły - dzięki temu są lepiej przygotowane do podjęcia szkolnego obowiązku. W ramach programu "Biblioszansa, czyli 25 sposobów na poznanie książki" najstarsze dzieci zachęcane są do aktywnego czytania.

W naszym przedszkolu jest miło, przyjaĽnie i rodzinnie. Jesteśmy otwarci na potrzeby dzieci i rodziców. Chcąc ułatwić maluchom przedszkolny start, w drugiej połowie sierpnia realizujemy program adaptacyjny. Przyszłe przedszkolaki i ich rodzice mogą w tym czasie poznać nasze przedszkole.

Dyrektor Przedszkola nr 289
mgr Anna Krysztofiak