Przedszkole 289 BIP

PRZEDSZKOLE 289

Główna

Tablica ogłoszeń

Organem prowadzącym placówkę jest Miasto Stołeczne Warszawa.
Organem nadzorującym przedszkole jest Kuratorium Oświaty.

Przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną umożliwiając w ten sposób bezpośredni kontakt ze specjalistami:
- logopeda mgr Luiza Paplińska-Muc,
- psycholog Katarzyna Rokicka.

Zasady przyjęć

Rekrutacja do przedszkola odbywa się w czasie wyznaczonym przez Biuro Edukacji – najczęściej w połowie marca drogą internetową.

Informacje będą również wywieszone w placówce na tablicy informacyjnej.

Spotkania adaptacyjne

Po podjęciu decyzji o wyborze naszej placówki gwarantujemy bezpieczny program adaptacyjny. W tym czasie będziecie mogli państwo wraz z dzieckiem przebywać na terenie przedszkola. Spotkania odbywają się w drugiej połowie sierpnia. W czasie wspólnie zorganizowanych zajęć i zabaw pod opieką nauczycieli, dzieci poznają przedszkole, jego panie, przebieg dnia, co we wrześniu – ułatwi im przekroczenie bez stresu progu przedszkola.

Przedszkole pracuje w oparciu o:

• W. Sherborne – Ruch rozwijający"
  • R. Laban – „Gimnastyka twórcza”
  • M.Denison – „Kinezjologia edukacyjna”
  • Majchrzak – „Naturalna nauka języka”
  • Prof. Gruszczyk-Kolczyńska „Edukacja matematyczna”
  • Program autorski E. Matuszak – „Edukacja Europejska”

Rada Rodziców

Wobec rodziców naszych wychowanków pełnimy funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze. Rodzice współuczestniczą również w organizacji życia przedszkola. W placówce działa Rada Rodziców składająca się z przedstawicieli rodziców z każdej grupy wiekowej, która współpracuje z Dyrektorem oraz Radą Pedagogiczną. Rada Rodziców wyraża również swoje zdanie w zakresie poziomu jakości pracy placówki oraz współpracuje w zakresie opiniowania awansu zawodowego nauczyciela.

Opłaty

• Stawka za jedną godzinę pobytu dziecka ponad czas przeznaczony na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę od dnia 1.09.2013 wynosi 1,00 zł.
  • Dzienna stawka żywieniowa 9 zł.
  • Fundusz Rady Rodziców 45,00 zł /miesięcznie/

Wychowanie w przedszkolu obejmuje wspomaganie rozwoju i wczesną edukację dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Przedszkole nasze zapewnia wychowanie, uczenie się i opiekę dzieci w miłej atmosferze akceptacji i poczucia bezpieczeństwa. Tworzymy warunki do osiągnięcia gotowości szkolnej przez wszystkie dzieci sześcioletnie. Głównym naszym celem jest przygotowanie dzieci do przyjęcia sukcesu jak również do radzenia sobie z porażkami oraz dążeniu by przedszkole było drogowskazem dla przyszłego człowieka do życia w zgodzie ze światem ludzi, zwierząt i roślin.