Plan dnia

Jak spędzamy czas w przedszkolu

7:00 Rano drzwi przedszkola otwieramy i dzień nowy  zaczynamy
Codziennie  o siódmej rano od poniedziałku do piątku otwiera się  przedszkole.  Wchodząc do sali witamy się ze wszystkimi kolegami i  koleżankami oraz Panią i myjemy rączki.

8:00 Fajna sprawa sport i ruch – w zdrowym ciele zdrowy duch
W tym czasie bawimy się przy muzyce wykonujemy ćwiczenia ruchowe,  gimnastykujemy się  z całą grupą.  Myjemy rączki po zabawie.

8:30 Czas na śniadanie, chlebek, szyneczka i do picia kubeczek mleczka
Śniadanie - staramy się  zjadać wszystko co przygotowały nam  Panie kucharki. Nie spóźniamy się Chłodne śniadanie jest niesmaczne . Lepiej smakuje zjadane w miłym towarzystwie.

9:00 . Teraz bardzo ważny czas , Pani na zajęcia już zaprasza nas
 W tym czasie bierzemy udział  w zajęciach dydaktycznych: opowiadamy  o obrazkach, lepimy, rysujemy, kleimy , wycinamy, śpiewamy, tańczymy, gramy na instrumentach, ćwiczymy, liczymy, bawimy się i  mamy mnóstwo ciekawych zajęć.

10:30 Do ogrodu już biegniemy, skakać , biegać tam będziemy
 Wychodzimy na kolorowy i bezpieczny  plac zabaw który jest dookoła przedszkola. W czasie pobytu na świeżym powietrzu  wiosną i latem bawimy się w piaskownicy , obserwujemy przyrodę a zimą jeździmy na sankach i lepimy bałwany.

11:45.Już dyżurni pomagają talerzyki rozkładają
Przygotowujemy się do obiadu, dyżurni rozkładają  naczynia  a my sprzątamy zabawki i wykonujemy czynności higieniczne w  łazience

12:00 Zawsze czeka pyszna dokładka nawet dla największego niejadka
Obiad -  Codziennie  inna zupka,  rybka, kotleciki , pyszne pierożki , zdrowe i kolorowe surówki  przygotowane przez panie kucharki.

12.30 Teraz czas na odpoczynek dla chłopczyków i dziewczynek
Grupy młodsze – odpoczywają na leżaczkach słuchają muzyki relaksacyjnej , bajek i baśni czytanych przez nauczycielkę. Grupy starsze - bawią się w sali lub ogrodzie , utrwalają zdobyte wiadomości.

14:30 Pyszny naleśnik, dobry humorek  oto jest przepis na podwieczorek
Podwieczorek – raz jest ciepły raz na zimno  zawsze owoc  i napój.

15:00 Przychodzą rodzice my się żegnamy i już biegniemy do taty i mamy

Znowu się bawimy, budujemy wielkie budowle z klocków, układamy puzzle, gramy w gry planszowe,  oglądamy książeczki , lepimy plasteliną, rysujemy. Kiedy tylko pogoda pozwala bawimy się w ogrodzie i stamtąd wychodzimy z rodzicami do domu.